O nas


o-nas
 

Alpha Technology to 6 nowoczesnych Zakładów produkcyjnych.
Świadczymy usługi produkcyjne na rzecz klientów krajowych i zagranicznych w branży motoryzacyjnej, budowlanej, elektrotechnicznej, oraz w przemyśle tekstylnym. Naszym atutem jest szeroki wachlarz usług, dający nam i naszym klientom duże spektrum możliwości. O wysokim poziomie konkurencyjności decyduje kompleksowość naszych usług od fazy projektowania przez wytwórstwo po produkt finalny dostarczany do klienta.

Co nas wyróżnia:

Technologia jest naszą pasją
Stale inwestujemy w utrzymanie nowoczesnego parku maszynowego, wzbogacamy naszą ofertę, monitorujemy i wprowadzamy innowacyjne rozwiązania. Wcielamy w życie nowe idee doskonalące procesy produkcji.

Kapitał ludzki jest dla nas prawdziwą wartością
Nasi pracownicy z zaangażowaniem świadczą usługi najwyższej jakości, kierując się etyką zawodową i zasadami fair play. Praca w projektach na rzecz klientów zawsze oparta jest na zasadach współpracy wykorzystującej doświadczenia i wiedzę członków zespołów. Wspieramy potencjał i rozwój pracowników, które stawia na różnorodność i docenia dążenie do perfekcji.

Jakość jest podstawą naszej działalności
Pracujemy w oparciu o system zarządzania jakością ISO 9001 oraz ISO TS w branży motoryzacyjnej. Do naszych podstawowych zadań należy dbałość i odpowiedzialność za środowisko. Potwierdzeniem tej działalności są certyfikaty środowiskowe ISO TS oraz EMAS.

Prowadzimy naszą działalność od 1977 roku
Od początków naszego istnienia stale rozwijamy się i wzmacniamy naszą pozycję rynkową. Elastycznie dostosowujemy się do zmiennych wymagań rynku. Śledzimy nowe trendy, wprowadzamy kolejne usługi, które wyprzedzają potrzeby naszych klientów.

Nasza Historia

Rok 1977
Do życia powołane zostaje  jedno z pierwszych w Polsce przedsiębiorstw z kapitałem zagranicznym Przedsiębiorstwo Polonijno-Zagraniczne ALPHA.
Rozpoczęliśmy produkcję zamków błyskawicznych. Równocześnie dla rozszerzenia produkcji i sprzedaży zamków błyskawicznych rozwija się Narzędziownia. To tutaj powstaje strategiczny sprzęt - wtryskarki do znalu i tworzyw oraz automaty montażowe.

Rok 1978
Rozpoczęliśmy przetwarzanie tworzyw sztucznych.


Rok 1979
Uruchomiliśmy odlewnię stopów cynku Znal, początkowo na potrzeby wewnętrzne Przedsiębiorstwa.

Rok 1981
To bardzo ważna data w kalendarzu rozwoju Alphy - weszliśmy na rynek Europy Zachodniej z produkcją odlewów stopów cynku dla branży budowlanej. Dzięki ich wysokiej jakości przez długie lata utrzymujemy pozycję lidera w dostawach. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie  zdolności kadry menedżerskiej i długofalowa polityka inwestycyjna właścicieli Przedsiębiorstwa.

Rok 1990
Rozpoczęliśmy współpracę z firmą Karcher w zakresie produkcji i montażu maszyn czyszczących.

Rok 2002
Uzyskaliśmy certyfikat jakości ISO 2001-9000.


Rok 2003
Postawiliśmy na rozwój w zakresie nowych technologii, które zwiększają naszą  przewagę konkurencyjną. Wprowadziliśmy nową  technologię laserowego wycinania i gięcia metali.

Rok 2005
W Dobczycach wybudowaliśmy nowoczesny Zakładu Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych.

Rok 2006
Zakład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych otrzymał certyfikat ISO TS-16949:2002.

Rok 2007
Po uzyskaniu certyfikatu ISO TS przyszła kolej na certyfikację środowiskową. W Zakładzie Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych po wdrożeniu strategii odpowiedzialnego funkcjonowania w środowisku naturalnym, uzyskaliśmy certyfikat ISO 14001:2004 – EMAS.

Rok 2011
Wzrósł potencjał technologiczny i produkcyjny Alphy. W nasze struktury przyjęliśmy dwa nowe zakłady: Ciśnieniowa Odlewnia Metali Nieżelaznych ARTCO oraz Zakład Plastycznej i Galwanicznej Obróbki Stali ARTCO.

Rok 2012
Powiększyliśmy  i unowocześniliśmy  Zakład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych. Do użytku została oddana druga hala produkcyjna.

Rok 2014

Przenieśliśmy do nowoczesnej hali wybudowanej w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej zakład Ciśnieniowej Odlewni Metali Nieżelaznych NOWOZNAL